23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

De Ligt në qendër të vëmendjes, shtatë klube në garë

Matthijs de Ligt po kthehet në qendër të vëmendje së merkatos. Mbrojtësi holandez nuk ka pranuar ende të rinovojë kontratën me Juventus-in edhe pse ka dy vite.

Sipas raportimeve të “Corriere dello Sport”, 22-vjeçari kërkohet nga Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid, Barcelona dhe PSG.

(Photo by Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

Juventus dëshiron ta mbajë gjatë De Ligt-in, por në rast të një oferte të kënaqëshme ata nuk do e pengonin largimin e tij, duke qenë se nuk ka rinovuar.

Holandezi u bashkua Juventus-it në vitin 2019 nga Ajax-i për shifrën e 85 milionë eurove. Aktualisht kartoni i tij sipas “Transfermarkt” vlerësohet 70 milionë euro.

Sezonin që sapo përfundoi, De Ligt u aktivizua në 42 ndeshje në të gjitha garat, ku realizoi tre gola dhe një asist.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Vende s`ka, hotelet e Prizrenit të mbushura me vizitorë gjatë DokuFestit

Për nëntë ditë me radhë sa edhe zgjat DokuFesti në qytetin e Prizrenit, hoteleria dhe gastronomia marrin një shtytje të fuqishme të ardhurash. Ndonëse...

Ky është i arrestuari për sulmin seksual ndaj 12vjeçares në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin për sulm seksual ndaj 12 vjeç ares. I dyshuari i përfshirë në këtë rast është F. Berati, shtetas...

Lajmet e Fundit