14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Dyshime për diplomat e imamëve

BashksiaIslame-logoSkandali që ka nisur dy javë më parë në Universitetin e Prishtinë duket se do të bartet edhe në Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK).

Nuk janë studentët ata që të reflektojnë kundër drejtuesve të kësaj Bashkësie, por janë një grup teologësh, në mesin e të cilëve ka edhe imamë, profesorë e studiues të çështjeve islame, që po kërkojnë verifikimin e të gjitha diplomave të zyrtarëve të lartë të Bashkësisë Islame, shkruan Zëri.

E nëse nomenklatura udhëheqëse e BIK-ut nuk ka gatishmëri të merren me këtë çështje, atëherë këta teologë paralajmërohen edhe protesta.

Më Shumë

Albin Kurti, kryetar i VV-se edhe për një mandat me 98.6% të votave

Albin Kurti është zgjedhur për herë të tretë kryetar i Lëvizje Vetëvendosje, ku pro Kurtit ishin 98.6 për qind e votuesve, kundër ishin 0.89...

MF pasnesër do të ekzekutojë pagesat për këtë kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Me datë 20 janë ekzekutuar pensionet e veteranëve dhe...

Lajmet e Fundit