7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

E bujshme nga Portugalia, Renato Sanches kërkohet nga gjigandët e La Liga-s

Në Portugali sigurojnë se Barcelona po ndjek me interes të shtuar mesfushorin e Lille-s, Renato Sanches-in. Për mesfushorin ka interes të madh edhe nga Arsenal-i.

Pas transferimeve të Dani Alves-it dhe Ferran Torres-it, Barcelona kërkon të afrojë të tjerë lojtarë këtë merkato dimërore. Prioritet mbetet një sulmues, por nuk përjashtohen afrimet cilësore në repartet e tjera.

Portugezja “Eleven”, raporton se katalanasit po ndjekin situatën e Sanches-it dhe janë para Arsenal-it. Këta të fundit kanë ofruar 25 milionë euro për kartonin e ish-lojtarit të Bayern Munich-ut.

Edhe në verën e kaluar, emri i Sanches-it u përmend në listën e dëshirave të Barcelona-s. Por, ishin problemet financiare të katalanasve ato që çuan në mos rritjen e interesimit për lojtarin.

Megjithatë, shkëlqimi i mesfushorëve të rinj të Barcelona-s si Nico Gonzalez-i dhe Gavi, duket se e komplikon jo pak këtë situatë.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Xhaka për babain e tij: Historia e tij është tragjike, e kanë rrahur në burgjet serbe

Familja e Granit Xhakës, ylli shqiptar i Arsenalit dhe Zvicrës, ka një të kaluar që u ngjan shumë familjeve kosovare. Babai i tij, Ragip Xhaka,...

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur...

Lajmet e Fundit