14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

E frikshme: Arinj e gjarpërinj po shfaqen në këtë fshat të Prizrenit

Banorët e fshatit Billushë të Prizrenit, janë ankuar se kanë probleme me një ari, që po shfaqet gati natë për natë në oborret e tyre.

Përveç që po i frikëson fëmijët e banorët tjerë, ajo edhe po dëmton ekonomitë e tyre, duke i prishur vreshtat e qershitë.

Komuna premton se pas ankesave do të intervenoj për ti siguruar banorët. Ndërkaq, në hall janë edhe me gjarpërinjët, dy prej të cilëve u xhiruan duke u ciftëzuar në mes të rrugës, gjatë së hënës.

Më Shumë

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Kryeministri Kurti udhëton për në Japoni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë shtetërore të varrimit të ish-kryeministrit të...

Lajmet e Fundit