7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

E rëndë: 26 vjeçarja nga Prizreni tenton ta vras veten për herë të tretë duke prerë venat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në një familje në Prizren, ku një 26-vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës së saj për herë të tretë radhazi, duke prerë venat e dorës.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se e reja tentoi ta vras veten duke prerë venat me shiringë dhe gjilpërë. Ajo më pas u dërgua nga familjarët e saj në Spitalin rajonal të Prizrenit, për të marrë trajtim mjekësor.

Nga aty, Sinjali mëson se u njoftua Policia, me ç’rast një patrullë policore ka dalë deri në vendin e ngjarjes.

Sipas të njëjtave burime, 26-vjeçarja ka tentuar të kryej vetëvrasje për herë të tretë, ndërkohë që është transferuar për në Psikiatri, ku do të trajtohet më tutje.

 

Më Shumë

Moti sot kryesisht i vranët, priten reshje të pakta shiu në disa vende

Për sot parashihet  të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu Era do të fryjë nga juglindja, e...

Shfaqja “Shpresa e Presa” vjen premierë në teatrin “Bekim Fehmiu” si nder për kontributin e autorit Rifat Kukaj

Me regji të Zana Durakut, po vjen shfaqja teatrale për fëmijë e titulluar “Shpresa e Presa” e autorit Rifat Kukaj, përcjell KultPlus.  Ngjarja do të...

Lajmet e Fundit