15.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

E rëndë: Mbesa shikon vrasjen e gjyshes nga anëtarët e Hamasit live në Facebook

Nuk kanë fund historitë e tmerrshme që dalin në dritë që tregojnë martirizimin e qindra civilëve kur anëtarët e Hamasit sulmuan Izraelin të shtunën e kaluar.

Mor Bayder, nuk i mbajti dot lotët kur në një intervistë që dha për kanalin televiziv izraelit Canal 13, ajo filloi të përshkruajë vrasjen e gjyshes së saj të dashur nga anëtarët e Hamasit që e transmetonin drejtpërdrejt në Facebook.

“Kur dolëm, tezja ime thirri mamin dhe më tha ‘hap Facebook, hap Facebook’” , tha Bayder, e cila nuk mundi t’i mbante lotët teksa kujtonte skenat tronditëse që patë në video. vrasjen e gjyshes së saj.

“Mamaja ime nuk mund ta hapte fare. Ai po dridhej. E hapa nga telefoni dhe pashë gjënë më të keqe që mund të imagjinonit”.

“Gjyshja ime në dyshemenë e shtëpisë së saj po vritet në një video. I gjithë dyshemeja e mbuluar me gjak. Gjyshja ime shtrirë atje”, tha Bayder, duke përshkruar videon e tmerrshme që u shfaq në faqen e vetë gjyshes së saj në Facebook.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Terroristi thjesht ia mori telefonin, e filmoi dhe e ngarkoi në murin e saj privat në Facebook. Kështu e morëm vesh. Kështu e morëm vesh. Bërtitëm me gjithë shpirt. Të gjithë këtu e humbën. Është gjëja më e tmerrshme që mund të imagjinoni ndonjëherë dhe të kaloni në mendjen tuaj ”, tha vajza e shkatërruar, ndërsa këto imazhe do të mbeten përgjithmonë në mendjen dhe shpirtin e saj.

.

 

 

  

Më Shumë

Mesazhet e rrezikshme të Ben Blushit

LIS BUKUROCA Me katër janar 1960 po ngiste makinën Michel Gallimard, nip i botuesit të famshëm francez. Një gomë e pasme pëlcet dhe makina përplaset...

Vrasje e fëmijës së posalindur/ Policia del me raport për rastin në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje përmes raportit 24 orësh për foshnjën që u gjet e vdekur dje në Prizren. Në raport thuhet se një...

Lajmet e Fundit