19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Silva informon agjentin e tij se kërkon ti bashkohet Barcelonës

Bernardo Silva ka informuar agjentin e tij se do të dëshironte t’i bashkohej Barcelonës këtë verë, zbulon gazeta “Sport”.

Pas bashkimit me Manchester City-n në vitin 2017, mesfushori 27-vjeçar raportohet se është në kërkim të një sfide të re dhe ai është i prirur të bëjë kalimin në Camp Nou pasi Barcelona zbuloi interesimin e saj për të këtë verë.

Negociatat do të zhvillohen në javët e ardhshme, pasi Blaugrana kërkon të arrijë një marrëveshje me kampionët e Premierligës, megjithëse skuadra e Pep Guardiolës thuhet se po kërkon një tarifë minimale transferimi prej 100 milionë euro për t’u ndarë me portugezin.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez e ka bërë nënshkrimin e Silvës një objektiv prioritar këtë verë, ndërsa bisedimet vazhdojnë për një marrëveshje të mundshme që përfshin Frenkie de Jong dhe Manchester United – dhe duket sikur Silva është identifikuar si zëvendësuesi i De Jong.

Silva bëri 35 paraqitje në Premier League sezonin e kaluar, duke kontribuar në 12 gola.

Më Shumë

‘Është mënyrë jetese’, Balje: Vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami

Duda Balje, deputete e kuvendit të Kosovës e cilësoi të padrejtë urdhrin administrativ që nuk lejon vajzat të mbajnë shami në shkollë. Balja tha se për...

Në gjendje të dehur i sulmon dy gra në Prizren, arrestohet i dyshuari

Të shtunën gjatë mesnatës një burrë i dehur i ka sulmuar fizikisht dy gra në Prizren. Sipas raportit të policisë, viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor. Ndërsa...

Lajmet e Fundit