11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Emërtohen rrugët e Malishevës

MalishevaAsambleja Komunale e Malishevës, ka miratuar propozimin e Komisionit komunal për emërtimin e rrugëve në territorin e Komunës së Malishevës dhe prej dje pasdite, të gjitha rrugët e Komunës së Malishevës, janë me emrat e tyre.

 Asambleja Komunale e Malishevës, po ashtu  ka shqyrtuar edhe raportin e punës së Zyrës së Tatimit në Pronë për vitin 2013 dhe planin e punës për vitin 2014, ndërsa pika e cila ka zgjatur më së shumit, ishte trajtimi i raportit të Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, për përfundimin e vitit shkollor 2013-2014.

 Po ashtu, në këtë mbledhje, anëtarët e asamblesë kanë dëgjuar dhe shqyrtuare dhe raportin e auditorit të brendshëm për vitin 2013 dhe planin e punës për vitin 2014./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Ia djegin varrin e bashkëshortes, lajmëron policinë

Policia e Kosovës po e heton një rast të pazakontë në Prizren. Atje raportohet se disa persona kishin ndezur një zjarr në varrezat e...

Arrestohet një person i kërkuar në Randobravë të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në fshatin Randobravë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. Ai është dërguar në burgun e...

Lajmet e Fundit