14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Erdogan dëshiron të ketë një takim mes Zelenskyt dhe Putinit

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, shpreson se do të organizojë një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe të parit ukrainas Volodymyr Zelensky.

Erdogan ka kërkuar të luajë rolin e paqebërësit që nga shpërthimi i konfliktit.

Duke folur pas një takimi me kabinetin e tij, ai tha se shpreson se do të organizojë një samit mes liderëve “për të zgjidhur plotësisht këtë krizë”.

Si Kievi ashtu edhe Moska kanë hedhur poshtë çdo perspektivë për një takim mes Putinit dhe Zelenskyt në javët e fundit, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Më Shumë

Kosova eksportoi 84,8 milionë euro, ndërsa importoi 526,8 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin gusht 2022. Të dhënat nga...

Totaj me biçikletë nëpër rrugët e Prizrenit

Në ditët e fundit të verës, kryetari  i Prizrenit, Shaqir Totaj, po endet me bicikletë nëpër qytet. Sot pas orës 4 të pasdites, Totaj është...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit