1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Erkam Hoxha talenti që po shkëlqen në Austri

Futbollisti nga Kosova Erkam Hoxha, është talenti i radhës që po zhvillon karrierë në shtetin e Austrisë.

15 vjeçari që luan në pozitën e mbrojtësit të majtë është pjesë e akademisë së klubit Ried dhe zhvillon paraqitje të rregullta për ekipin U-16.

Hoxha po ashtu ka qenë i ftuar edhe në grumbullimet e kombëtares së Shqipërisë për grumposhat nën 17 vjet.

Teksa performancat e tij këtë sezon me Ried, kanë tërhequr vëmendjen e shumë akademive, në Gjermani dhe Austri si dhe në shtetet tjera.

Erkam Hoxha si futbollist hapat e parë i morri në Kosovë te shkolla e futbollit “Albionët”e më pas ishte pjesë edhe e FC Passau në Gjermani, para se ti bashkohet ekipit ku edhe aktualisht luan FC Ried.

Më Shumë

Gjendet i vdekur një person në një market në Prizren

Një person është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një market në Prizren, transmeton IndeksOnline. Lexuesit kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes ku...

Arrestohet një i dyshuar për dhunë familjare në Rahovec

Policia e Kosovës në Rahovec ka arrestuar një person për dhunë familjare dhe ka sekuestruar disa armë. Sektori i Hetimeve në kuadër të Stacioni Policor...

Lajmet e Fundit