4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

A është Haskuka “me krahun e Kurtit” apo me “krahun” tjetër?

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, që është pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se edhe pse shpendët kanë dy krahë për të fluturuar, ky subjekt politik e ka vetëm një.

“Edhe pse shpendët kanë dy krahë për të fluturuar, Vetëvendosja e ka vetëm një krah”, tha Haskuka në lidhjen direkte për Lajmet Festive të Klan Kosovës, që u moderuan nga kryeministri Ramush Haradinaj, dhe bashkëshortja e tij, Anita.

Ai për Kurtin tha se e kanë kryetar të zemrave, ndërsa shtoi se nuk beson që ka krahë të ndryshme në Vetëvendosje, vetëm se, sipas tij, ka mendime të ndryshme brenda një organizatave që ka shumë mendime për cështje të ndryshme.

Për ta kuptuar përgjigjen e plotë të Haskukës, ndiqeni videon në vazhdim nga minuta 03:40.

.

Më Shumë

Shtatë persona rrihen mes vete në Prizren

Një rrahje ka ndodhur të shtunën mes shtatë personave në fshatin Reqan të Prizrenit. Policia thotë se rrahja ka ndodhur pas një mosmarrëveshje mes të...

Collina shpjegon pse po ka shumë lojë shtesë në ndeshjet e Kupës së Botës

Kur janë luajtur katër ndeshjet e para në Kupën e Botës, deri më tani kemi pasur 64 minuta lojë shtesë në këto takime. Në fitoren...

Lajmet e Fundit