-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

ESNAF reagon ndaj Qeverisë: Vendimi për gastronomi të hyjë në fuqi pas 1 shtatorit

Shoqate e Biznesit dhe Afarizmit ESNAF ka reaguar ndaj vendimeve të fundit të qeverisë së Kosovës rreth gastronomisë dhe organizimit të dasmave.

Reagimi i plotë:

Merret Vendim Sot për Nesër!!

Edhe njëherë nuk merret në konsideratë puna e bizneseve. Merret vendim sot për nesër.

Sapo Ndodhi:

Këto janë të gjitha masat që mori sot Qeveria
E kuptojmë shumë mirë faktin e rritjes së rasteve, dhe e respektojmë qdo vendim parandalues ndaj kësaj.

Por, vendimi i marrë sot me hyrje në fuqi pas 2 ditësh, është thjesht një goditje e rëndë për sektorin e gastronomisë dhe zingjirin furnizues pas saj.

Në fluksin e sezonit të darsmave ku përgatitja e bizneseve është në maksimum, dhe një vendim i posa i marrë në dëme të tyre thjesht nuk ka ndonjë shpjegim.

Ne si shoqatë ESNAF propozojmë se qfarëdo vendimi që është marrë të hyjë në fuqi pas datës 1 shtator. Së paku bizneset ti bëjnë përgatitjet e duhura.

Kryesia e Shoqatës ESNAF

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

Lajmet e Fundit