6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Familja e Astrit Deharit mbërrin në Prokurorinë e Prizrenit, për ta marrë ekspertizën zvicerane

Familja Dehari dhe avokati Tomë Gashi kanë arritur në Prokurorinë Themelore në Prizren ku do të marrin raportin e ekspertizës të kryer për Astrit Deharin në Lozanë të Zvicrës.

E njëjta ekspertizë është bërë e ditur se ka arritur në Kosovë saktësisht një javë më parë, derisa e njëjta është dërguar për tu përkthyer.

Përmes avokatit mbrojtës, familja Dehari ka njoftuar mbrëmë se raporti do të ju dorëzohet sot. Që nga njoftimi i prokurorisë se raporti ka arritur në Kosovë, familja kishte kërkuar që i njëjti të ju dorëzohet i papërkthyer.

Më Shumë

Kurti: Tekst më të mirë të marrëveshjes nuk ka qenë e mundur të mbërrijmë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka nisur raportimin e tij në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit më 18 mars. Kurti ka folur rreth...

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Lajmet e Fundit