16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Fillon furnizimi me dollapë për nxënësit në shkollat e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, kanë vizituar shkollat “Lidhja e Prizrenit” dhe “Mati Logoreci”, që janë vetëm dy nga 32 shkollat e komunës, ku ka filluar furnizimi me gjithsej 300 dollapë për nxënës.

Me këtë rast, kryetari Haskuka ka theksuar se nxënësit e klasave 1-5, tanimë nuk do të kenë nevojë t’i bartin të gjitha librat dhe materialet mësimore në çantat e tyre shkollore, ngase ato do t’i lënë në dollapët e vendosura në shkollat e tyre.

“Së shpejti do të kemi edhe lajme të tjera shumë të mira për nxënësit tanë, për të cilët që nga fillimi i qeverisjes kemi punuar për ofrimin e kushteve më të mira të shkollimit, duke ndërtuar shkolla dhe anekse të reja, duke i rinovuar ato të vjetrat, duke krijuar hapësira të reja për laboratorë e duke ndërtuar salla të reja të edukatës fizike”, është shprehur kryetari Haskuka./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren, 12 aktakuza kundër 12 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur njëqindepesëmbëdhjetë (115) aktakuza, kundër njëqindenjëzetekatër (124) personave, janë  ndaluar njëmbëdhjetë (11) persona,...

Turqit festojnë fitoren e Erdoganit në zgjedhjet presidenciale – festë kishte edhe në Prizren

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet në Turqi, sipas Këshillit të Lartë Zgjedhor të vendit dhe të dhënave jozyrtare nga Agjencia shtetërore...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit