25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

“Zambaku i Prizrenit” hap konkursin për edicionin e 32-të

”Zambaku i Prizrenit 2021” hap konkursin për këngët pjesëmarrëse në edicionin e 32-të festivalit, i cili do të mbahet në fund të muajit qershor të këtij viti, raporton PrizrenPress.

Organizatorët e festivalit ftojnë të gjithë krijuesit dhe interpretuesit e këngës së muzikës së lehtë nga të gjitha trevat shqiptare në konkurrim për pjesëmarrje në këtë edicion.

Konkursi për pranimin e këngëve është i hapur deri më 31 maj 2021./ PrizrenPress.com

No photo description available.

Më Shumë

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Lajmet e Fundit