3.6 C
Prizren
E martë, 9 Mars, 2021

‘Final Eight’ i Kupës në basketboll zhvendoset në Suharekë

Final Eight’ i Kupës së Kosovës në basketboll do të zhvendoset në Suharekë, pasi fillimisht u planifikua të mbahej në Rahovec, shkruan Insporti.

Burimet e Insportit bëjnë me dije se FBK-ja ka marrë vendim që ‘Final Eight’ të luhet në palestren ”13 qershori”, në Suharekë.

Fillimisht, palestra ”Mizair Isma” ishte mikpritëse e kësaj gare, mirëpo dje përmes një komunikate, KB Rahoveci ka hequr dorë për organizimin.

Krejt kjo sipas tyre, ”për dëmin që po i bëhet nga referimi gjatë tërë këtij kampionati”.

Dhe KB Ylli u shpreh i gatshëm për të organizuar këtë garë, e cila pritet të mbahet nga 3 deri më 7 shkurt.

Në media gjithashtu u raportua se pritet të lejohet pjesëmarrja e 200 tifozëve ultras, megjithëse kjo ende nuk është konfirmuar. /Insporti/

Më Shumë

Sot derbi Ylli – Ponte Prizreni

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 22-të në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll. Takimi më interesant i kësaj xhiro do të jetë...

Ja sa vota fitoi Zafir Berisha në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kandidati për deputet i Nismës, Zafir Berisha, në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë 3391. Ai, bashkë me partinë nuk ka arritur të bëhet pjesë...

Sa vite kemi pritur! ‘Rebelde’ rikthehet në Netflix me disa ndryshime!

Telenovela e ‘Rebelde’, është transmetuar në Shqipëri në vitin 2008 dhe në atë kohë ka thyer rekorde shikueshmërie. Të gjithë të rinjtë ishin fiksuar pas...

E kujtoj mësuesin

Poezi nga Agim Vinca Pat ikur mësuesi im në Turqi, unë abetaren e laga me lot. Në zemër më hyri fytyrë e tij dhe s’më hiqet atë ditë...

23 vjetori i Epopesë së UÇK-së/ Homazhe e nderime në Prizren

Me rastin e shënimit të 23-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, drejtorët e drejtorive të Komunës së Prizrenit, Osman Hajdari, Edon Muçaj dhe Agron Limani,...

Çfarë duhet të dini për vaksinën e AstraZenecas, të cilën e pret Kosova?

Vaksinën e AstraZenecas dhe Oxfordit kundër coronavirusit, Kosova pritet ta marrë falas përmes programit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, COVAX, që ka për qëllim...

Suharekë, ndërpritet shqyrtimi gjyqësor me qëllim të ndryshimit të aktakuzës ndaj të akuzuarit për kanosjen e një personi

Të hënën, në Gjykatën Themelore në Prizren, dega në Suharekë është ndërprerë shqyrtimi gjyqësor në rastin ku Bexhet Bajraktari po akuzohet për kanosje ndaj...

Një muaj paraburgim për grabitësit e një pompe të derivateve në Prizren

Një muaj paraburgim i është caktuar ndaj personit cili më 3 mars kishte grabitur një pompë të derivateve në Prizren ku punëtorit ia mori...

Kandidati i PDK-së: Nuk ka mbetur asnjë rrugë tjetër përveç rinumërimit

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Petrit Hajdari, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit rreth dyshimeve për manipulime të votave në zgjedhjet e...

A duhet mbajtur më maska pasi bën vaksinën anti-Covid?

Autoritetet shëndetësore duan që njerëzit të mbajnë maska dhe distancimin social, edhe pasi të marrin vaksinën anti-Covid. Kjo mund të duket kundër-intuitive. Tek e...

Vaksinohet pa i ardhur radha – jep dorëheqje kryetari i këtij qyteti

Kryetari i bashkisë së qytetit sicilian Corleone, Nicolo Nicolosi, bëri sot të ditur dorëheqjen e tij pasi që ai mori një vaksinë kundërCOVID-19 para...

Shpërthimi i fuqishëm në Guinea Ekuatoriale, të paktën 15 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë plagosur në një seri shpërthimesh në Guinea Ekuatoriale. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, rreth 500...

Gjykata uellsiane vendos për rastin e Celinës

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, sa ishte pjesë e Swanseas kishte një problem me veturën e tij “MercedesS63” që e gjeti të...

Mblidhet Komiteti – A do të ketë masa të reja Anti Covid në Kosovë

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, do të mblidhet sot për të diskutuar për situatën epidemiologjike në vend. Ka disa ditë në...

Malishevë: Dënim me kusht ndaj të akuzuarit që ka pranuar se kishte këputur kabllon elektrike

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me shtatë muaj burgim  me kusht të akuzuarin për veprën penale “asgjësimi, dëmtimi ose...

Veterani i UÇK’së tregon si morën nuse e bënë dasmë në mes luftimesh me serbët

Fshati Krushicë e Epërme e Suharekës ka lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e re të vendit. Burrat e këtij fshati dhe të atyre...

Lajmet e Fundit