22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Fury thotë se do ta nokautojë Usykyn në revansh, mohon se është mundur nga ai

Tyson Fury thotë se ai fitoi luftën e peshave të rënda me Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite muajin e kaluar – dhe pretendon se gjyqtarët thjesht e gabuan në meçin e parë “të lehtë”.

 

Ai thotë se ai duhet të nokautojë boksierin ukrainas në revanshin e tyre.

Boksieri britanik humbi me një vendim të ndarë më 18 maj me dy gjyqtarë që shënuan 115-112 dhe 114-113 për Usyk dhe gjyqtari i tretë shënoi 114-113 për Furyn.

Uysk mori rripin e tij WBC për t’u bërë kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda të botës, por Fury gjithmonë ka thënë se ai e fitoi luftën.

Një revansh është planifikuar për 21 dhjetor në Arabinë Saudite, shkruan The Mirror.

“Ishte në fakt shumë më e lehtë nga sa mendoja se do të ishte, lufta me Uysk, shumë më e lehtë. Njerëzit thoshin se ai është një njeri i vështirë për t’u goditur, por unë po e ndeza me kombinime tre dhe katër grushta, duke qeshur me të. Problemi im në atë luftë ishte ndoshta se u argëtova shumë, ishte shumë e lehtë”, tha Fury.

“Dhe unë u kam dhënë gjithmonë gishtin e mesit dhe tani më është kthyer mua. Por megjithatë, më pëlqeu, gjithçka ishte mirë. Merre veten mirë – dëgjoj se ai ka një nofull të thyer dhe gropë të syrit, kështu që shërohu dhe do të shihemi në dhjetor për një ekstravagancë Krishtlindjesh në Arabinë Saudite”, shtoi ai.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Arrestohet i kërkuari për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë personin e kërkuar për vrasje në tentativë, rast ky që ka ndodhur më 17 maj 2024 në...

Dita e finales: Spanja dhe Anglia në kërkim të trofeut

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Anglisë do të takohen sot (14 korrik) në ‘Olympiastadion’ të Berlinit në kërkim të trofeut. Dy ekipet kombëtare do...

Lajmet e Fundit