14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano.

19-vjeçari gjerman ka qenë i lidhur më parë me një transferim të mundshëm te Barcelona, por dy gjigantët e tjerë evropianë janë të etur për nënshkrimin e tij në atë që përshkruhet si një garë e hapur.

Skuadra e Xabi Alonso mbetet e sigurt se Wirtz nuk do të kërkojë të detyrojë një largim nga BayArena gjatë verës, mes besimit se ai është i lumtur të qëndrojë për të paktën një sezon tjetër.

Ai ka kontratë me klubin e Bundesligës deri në vitin 2027.

Ai ka qenë në formë të shkëlqyer për skuadrën e Bundesligës që nga kthimi nga lëndimi, duke kontribuar me tetë gola në 13 ndeshje në të gjitha garat, dhe ai luajti 84 minuta ndërsa Leverkusen shijoi një fitore 2-1 në ligë ndaj Bayern Munich të dielën. /Albanianpost.com

Më Shumë

Të dyshuarit në Prizren i gjenden pushkë e pistoletë në kulmin e shtëpisë

Policia e Kosovës (PK) njofton se gjatë kontrollit në shtëpinë e një të dyshuari në Lubizhdë të Prizrenit, kanë gjetur dhe sekuestruar një pushkë...

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Lajmet e Fundit