19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Gashi: Numër i konsiderueshëm i deputetëve të LV-së duan t’i bashkohen LDK-së

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, tha se ka një numër deputetësh nga grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje që duan t’i bashkohen LDK-së.

Gashi theksoi se pret që ky numër të rritet.

“Mund të konfirmoj edhe sot se ka një numër të konsiderueshëm deputetësh të cilët kanë afërsi me LDK-në dhe vazhdojnë të shfaqin afërsi me LDK-në dhe mundësinë për t’iu bashkuar LDK-së. Mund të them se janë nga grupi parlamentar i pushtetit. Pres që ku numër të rritet sa më shumë” deklaroi Gashi në “Blic Interview”.

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet  të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme. Sipas njoftimin të këtij instituti,...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit