6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Gashi: Numër i konsiderueshëm i deputetëve të LV-së duan t’i bashkohen LDK-së

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, tha se ka një numër deputetësh nga grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje që duan t’i bashkohen LDK-së.

Gashi theksoi se pret që ky numër të rritet.

“Mund të konfirmoj edhe sot se ka një numër të konsiderueshëm deputetësh të cilët kanë afërsi me LDK-në dhe vazhdojnë të shfaqin afërsi me LDK-në dhe mundësinë për t’iu bashkuar LDK-së. Mund të them se janë nga grupi parlamentar i pushtetit. Pres që ku numër të rritet sa më shumë” deklaroi Gashi në “Blic Interview”.

Më Shumë

Qëndroi në arrati për pesë muaj, bie në prangat e policisë i dyshuari për kultivimin e kanabisit në zonën e Malishevës

Para disa muajsh, Njësia Rajonale e Antidrogës në Gjakovë kishte zhvilluar një operacion që rezultoi me identifikimin e disa personave të dyshuar që kishin...

Sot shqyrtohen Projektligjet për zyrtarët dhe pagat në sektorin publik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim...

Lajmet e Fundit