6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Andini dhe Kaltrina bëjnë bashkë politikanët e Kosovës

I biri i Ukshin Hotit, Andini, ka kurorëzuar sot dashurinë e tij me Kaltrina Zekën.

Në mesin e shumë familjarëve dhe miqve, gjenden edhe disa nga figurat kryesore politike të vendit.

Ata që nuk po bëhen dot bashkë në takime të ftuara e në Kuvend, u bënë bashkë në dasmën e djalit të veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare.

Në kremtën e Andinit janë parë kryeministri Albin Kurti, i pari i PDK-së, Memli Krasniqi, pastaj Besnik Bislimi, Nait Hasani, Sami Lushtaku e Ganimete Musliu.

 

Më Shumë

Kërcënime me vdekje për gazetarët serbë që shkruajnë për Kosovën e Ukrainën

Gazeta kryesore në Serbi, “Danas”, është vënë nën mbrojtje të policisë, pasi është kërcënuar se do ta ketë fatin e njëjtë sikurse revista satirike...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Moti për sot

Lajmet e Fundit