-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Gazetari Qazim Thaçi: Totaj kishte dy koalicione të fuqishme, u përkrahë edhe nga LDK-ja

“Të dy kandidatët që garuan për kryetar komune patën koalicione të shumta, ndërsa në raundin e dytë Shaqir Totaj mori më shumë vota. Ai kishte dy koalicione të fuqishme, me Zafir Berishën dhe Lulzim Kabashin, ato u mobilizuan pro Totajt dhe koalicionit. Ishe e befasishme fitorja e tij se në raundin e parë kishte shumë më pak vota dhe më pas doli para Haskukës. Por është fuqizuar elektorati i PDK-së”.

“Në Has Totaj ka pasur vota edhe nga LDK-ja, por edhe në ZHUR e vende tjera dhe ka mundësi edhe brenda qytetit, sepse ka pasur rast p.sh. në Lagjen e Trimave ku kryetari i një nëndege të LDK-së në mënyrë publike e ka shprehur vullnetin se do ta përkrahe Totajn. Mund të konstatohet se ka pasur një përkrahje në heshtje por jo të plotë nga LDK-ja, por një numër i tyre gjithsesi se po”, deklaroi Thaçi për emisionin Info Magazine në Klan Kosova.

 

Më Shumë

Duda Balje viktimë e ngacmimit nga personi i cili thotë se ishin në ‘lidhje dashurie’ për 6 vite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka denoncuar në Polici se është përballur periudhën e...

Ky është i riu që humbi jetën aksidentalisht në Prizren

Arlind Kelmendi është personi që humbi jetën aksidentalisht në Prizren. Viktima ishte I shoqëruar me një mik. Ai ishte bllokuar në veturë dhe u nxor n...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit