-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Prizren: Babë e bir që u plagosën nga grabitësit janë jashtë rrezikut për jetë

Dy burra, babë e bir, janë në gjendje shëndetësore stabile.

Ata u plagosën të hënën mbrëma në biznesin e tyre, argjendari në qytetin e Prizrenit.

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit, Afrim Avdiaj, ka thënë se të dy, babai 61-vjeçar dhe i biri 28 janë jashtë rrezikut për jetë, njofton Klan Kosova.

“Ata janë trajtuar ne emergjencë fillimisht dhe janë hospitalizuar, njëri në ortopedi, tjetri në kirurgji. 61-vjeçari pasi është kontrolluar për herën e dytë është transferuar për në QKUK”, është shprehur Avdiaj.

“Sipas raporteve që kemi të dy janë me parametra stabil, janë jashtë rrezikut”.

Ndërkohë nga policia kanë konfirmuar se nuk kanë arritur ende që të identifikojnë ndonjë person si të dyshuar në lidhje e plagosjen e dyfishtë.

Më Shumë

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Erdogani: Suedia të mos e presë përkrahjen tonë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Suedia nuk duhet ta presë përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO. Deklarata e presidentit turk...

Lajmet e Fundit