3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Gjendet në Mitrovicë kombi i vjedhur në Prizren

Kombi i vjedhur me mjete të punës në Prizren është gjetur nga Policia e Kosovës në Mitrovicë. Automjeti në fjalë pas ekzaminimit nga ekspertët e policisë do t’i kthehet pronarit.

“Më datë  18  Janar  2023,  Viktima  nga fshati Shpenadi , KK Prizren ka raportuar në polici së në orët e hershme të mëngjesit i është vjedhur automjeti-kombi Ëv Crafter me mjete punë në të, vlera e automjetit me gjithë mjete të punës , nga ankuesi vlerësohet  të jetë 30.000 (tridhjetë mijë) euro. Njësitet policore të Stacionit Policor Prizren-Veri së bashku me Sektorin e Rajonal të Hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren kanë dalë në vendngjarje dhe kanë filluar hetimet. Më vonë pas dite,  të njëjtën ditë në bashkëpunim me qytetarë,  automjeti-kombi  i vjedhur në Prizren është gjet në Mitrovicë. Policia ka dalë në vendngjarje dhe kombi është sekuestruar, automjeti pas ekzaminimit nga ekspertët e policisë  do ti kthehet pronarit”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës

Më Shumë

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

“Të gjithë miqtë e mi vdiqën atje” – adoleshentja ukrainase rrëfen tmerret që ka përjetuar në Mariupol

Adoleshentja ukrainase ka treguar disa histori të tmerrshme që kishte kaluar në qytetin jugor të Mariupolit, kur ishte nën sulmet e ashpra ruse. Në një...

Lajmet e Fundit