5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Gjindet në Prizren automjeti-kombi i vjedhur në Klinë si dhe bagëtia e vjedhur në fshatin Smaq

Me datë 18 Janar 2023, rreth orës 05:15, është raportuar për një automjet-kombi të dyshimtë  të ndaluar në autostratë në afërsi të fshatit Novakë, KK Prizren.

Patrullat Policore të Stacionit Policor Prizren-Veri kanë dal në vendngjarje.

Në vendngjarje është vërejt se në atë automjet janë tre bagëti (dy lopë dhe një viq). Derisa patrullat policore bashkë me Hetuesit ishin duke u marrë më rastin, në Stacionin Policor Prizren-Veri viktima nga fshati Smaq ka raportuar se nga persona të panjohur nga ahuri i tij i janë vjedhur bagëtia (dy lopë dhe një viq).

Pasi është bërë krahasimi është kuptuar se bagëtia e gjetur në automjetin-Kombi në autostradë janë bagëtia e vjedhur në fshatin Smaq.

Pasi që janë kryer procedurat e ekzaminimit bagëtia i janë kthyer pronarit, ndërsa automjeti-kombi është sekuestruar nga policia.

Në ndërkohë nga datat baza policor është gjetur se automjeti kombi Fiat Ducato, ngjyrë e bardhë e i cili është sekuestruar në autostradë, është raportuar i vjedhur  në fshatin Jashanicë-Klinë me datë 16.12.2022.

Njësitet policore të Stacionit Policor Prizren-Veri së bashku me Sektorin e Hetimeve të Stacionit  janë duke hetuar rastin.

Automjeti pas ekzaminimit nga ekspertët e policisë  do t’i kthehet pronarit.

 

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pritet që ministri ukrainas i Mbrojtjes të takohet sot në Paris me presidentin francez Emmanuel Macron, në kohën kur po debatohet në mesin e...

Lajmet e Fundit