-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Gjendet i vdekur njeriu ujk i filmave të Harry Poterit

DavidiRolin e tij të parë më domethënës e ka në filmin “Snatch” (2000) të regjisorit Guy Ritchie, ndërsa ka luajtur edhe në filmin “Batman Begins” (2005) të Christopher Nolani
Trupi i aktorit i cili e ka luajtur njeriun ujk në filmat e popullarizuar për magjistarin e vogël është gjetur në Luginën e Vdekjes në Kaliforni. Është konstatuar se Legeno ka vdekur aksidentalisht.

Davidin e ka gjetur një grup i njerëzve i cili kishte dalë për pik-nik në Luginën e Vdekjes. Mendohet se aktori ka vdekur nga temperaturat e larta, ngase në trup nuk i janë vërejtur shenja dhune që do të dyshohej se është vrarë nga ndokush.

Davidi para se të hyjë në kinematografi ka punuar si mundës dhe roje lokalesh.
Rolin e tij të parë më domethënës e ka në filmin “Snatch” (2000) të regjisorit Guy Ritchie, ndërsa ka luajtur edhe në filmin “Batman Begins” (2005) të Christopher Nolanit. Ndërsa së fundmi ka pasur një rol edhe në filmat për Harry Poterin.
Pas vetes, Legeno ka lënë një vajzë. / KultPlus.com

Më Shumë

A do të rriten çmimet e naftës pas sanksioneve të reja kundër Rusisë?

Evropa do të bëjë një tjetër hap të madh drejt ndërprerjes së lidhjeve të saj energjetike me Rusinë, duke i ndaluar importet e karburantit...

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Lajmet e Fundit