10.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Goditet me veturë një këmbësor në Malishevë

KembsoriPolicia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person pasi i njëjti derisa ishte duke lëvizur me veturën e tij Opel Astra, gjatë tejkalimit të pasigurt ka goditur një këmbësor, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Imer Krasniqi” në Malishevë.

Viktima është dërguar ne Spitalin e Prizrenit dhe i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.

Me urdhër të Prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Lajmet e Fundit