16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Goditet me veturë një këmbësor në Malishevë

KembsoriPolicia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person pasi i njëjti derisa ishte duke lëvizur me veturën e tij Opel Astra, gjatë tejkalimit të pasigurt ka goditur një këmbësor, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Imer Krasniqi” në Malishevë.

Viktima është dërguar ne Spitalin e Prizrenit dhe i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.

Me urdhër të Prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të enjten do t’i kenë tri seanca plenare. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca e parë parashihet të mbahet në orën...

Policia gjatë 24 orëve ka shqiptuar 2 mijë e 25 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 2 mijë e 25 gjoba trafiku. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...

Lajmet e Fundit