20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Grabitje në Prizren/ Persona të maskuar vjedhin para dhe kartela bankare

Një person ka raportuar se në shtëpinë e tij, persona të panjohur të maskuar me forcë kanë depërtuar dhe nga aty kanë vjedhur një sasi parash dhe disa kartela bankare, raporton PrizrenPress.

Ngjarja ka ndodhur të hënën në orët e hershme të mëngjesit në Prizren.

Policia ka bërë të ditur se rasti vazhdon të hetohet.

“Prizren 17.08.2020-04:25. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy persona të panjohur të maskuar kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe nga aty i kanë grabitur para të gatshme, disa kartela bankare dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit