18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Grabovci: Është absurde formimi i qeverisë pa PDK-në

AdemGrabovci6-05Nënkryetari i PDK’së Adem Grabovci, ka deklaruar se koalicioni LDK-AAK-Nisma është duke bllokuar formimin e institucioneve të reja.

Ai u ka bërë thirrje liderëve të këtij koalicioni ta respektojnë Kushtetutën dhe institucionet shtetërore në mënyrë që të kthehet jeta normale në vend.

Grabovci ka thënë se është absurde të mendohet që qeveria e ardhshme të formohet pa PDK’në, shkruan Epoka e Re.

“Është absurde të mendohet të kemi qeveri pa ata që kanë marrë besimin nga qytetarët e Kosovës”, ka thënë Grabovci, duke shprehur optimizëm se Gjykata Kushtetuese do të vendos në favor të grupit parlamentar të PDK’së sa i përket seancës konstituive të Kuvendit.

Grabovci nuk e ka përjashtuar mundësinë që Kosova të shkojë përsëri në zgjedhje të reja.

Më Shumë

Arrestohet për kanosje një person në Damjan të Hasit, i konfiskohen dy revole me 30 fishekë

Një 32-vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një person derisa Policia e Kosovës ia kanë konfiskuar dy revole me 30 fishekë. Ngjarja ka...

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona dhe të rikthehet në Premier Leauge

U transferua për 58 milionë euro në në verën e kaluar, por aventura e Raphina-s me Barcelonën mund të përfundojë më shpejtë se sa...

Lajmet e Fundit