20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Greqia goditet nga një tërmet

Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Richter.

Sipas asaj që shkruhet në faqen evropiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër, ndërsa epiqendra ishte në ishullin e Kretës.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz dhe as dëme materiale.

Lëkundja e parë është shoqëruar edhe me lëkundje të tjera.

Më Shumë

MASHT-i ndan 7 mijë euro për studentët e nivelit master në universitete të huaja

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka nënshkruar vendimin për mbështetje financiare studentëve që janë regjistruar apo vijojnë studimet e nivelit master në...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit