16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren.

Performanca e këtij grupi do të mbahet në Kinemanë “Lumbardhi Bahçe” në orën 20:00, në kuadër programit, “Dokunights”.

Gjatë ditës së sotme do të shfaqen disa filma në disa kategori të Festivalit “DokuFest”.

Flim “Delikado”, në kategorinë “Green Dox”, do të shfaqet në “Lumbardhi Indoor” në orën 14:00.

Në ora 17:00, në kuadër të programit “DokuTalk” do të mbahet një panel diskutimi me temën “Hyrje në ekonominë e industrive të bazuara në të drejtat e autorit”, në shtëpinë e Shani Efendisë.

Filmi “This Stolen Country of Mine”’, pjesë e programit “Truth Dox”, do të shfaqet në “Cinemarine 1” në orën 18:00.

Shumë filma do të shfaqen edhe në kuadër të programit special të “DokuFestit”./Kallxo.com/

Më Shumë

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Vdes në moshën 33-vjeçare aktori i “Heartland”, Robert Cormier

Aktori Robert Cormier, i cili luajti rolin e Finn Cotter në serialin televiziv kanadez “Heartland”, ka vdekur në moshën 33-vjeçare. Cormier vdiq të premten, sipas...

Lajmet e Fundit