16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Haradinaj kërkon vota për Kabashin

kabashi3Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi është takuar me veteranët dhe shoqatat e dala nga lufta. Në këtë takim ka marrë pjesë edhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj.

Kabashi, në këtë takim prezantoi platformën e tij zgjedhore për të qeverisur Prizrenin.Ai premtoi mbështetje dhe përkrahje të vazhdueshme edhe për veteranët dhe shoqatat e dala nga lufta.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ndërkaq kërkoi nga veteranët, familjarët e dëshmorëve dhe invalidët e luftës që të përkrahin kandidaturën e Kabashi për kryetar të Prizrenit.

“Lulëzim Kabashi është njeri i luftës dhe punëtor i zellshëm, i cili e ka dëshmuar vetën si në luftë ashtu edhe në politikë”.

Ndërkaq, Stiven Shuk, këshilltar i Haradinajt në këtë takim foli për kujdesin e shtetit amerikan që ka ndaj veteranëve të luftës, kujdes ky që do të duhej t’ju kushtohet edhe veteranëve të luftës në Kosovë. /PrizrenPress.com/

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve ‘pushtojnë’ serën e mbjellë me hashash dhe konsumojnë 100 kg të lëndës narkotike

Një serë e mbjellë me kanabis në zonën Magnezia të Greqisë është ‘pushtuar’ nga një tufë delesh, të cilat kanë konsumuar rreth 100 kg...

Koloneli Aubrey Herbert, miku i madh i shqiptarëve

Më 26 shtator 1923, u nda nga jeta koloneli i nderuar dhe miku i madh i shqiptarëve, Aubrey Herbert. Kontributi i tij për Shqipërinë...

Lajmet e Fundit