9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Haradinaj: Lajmi për aktakuzë ndaj meje i sponsorizuar nga Hashim Thaçi

Ramush Haradinaj 1Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit se ndaj tij mund të ngrihet aktakuzë për krime lufte.

Ai konsideron që njëjtë sikurse deklaratat e KMLDNJ’së, të cilat kanë qenë të sponsorizuara nga kryetari i Qeverisë së tanishme, edhe këto lajme që po qarkullojnë janë të porositura e të sponsorizuara nga persona të caktuar të cilët po mundohen ta zhvendosin temën dikah tjetër.

“Ju siguroj që, sikurse deklaratat e KMLDNJ’së, për fushatë politike ndaj kryetarit të qeverisë së sotme, që janë të sponsorizuara nga kryetari i qeverisë së sotme, e që ka evidenca për këtë, janë bisedat telefonike, janë fondet e dhëna pa mbulesë, janë po ashtu të sponsorizuara shkrimet, prej dikah tjetër për ta zhvendosur temën mbi persona të tjerë. Janë të sponsorizuara nga po të njëjtat qarqe që po provojnë ta vazhdojnë zaptimin e Kosovës,” ka thënë Haradinaj.

Më Shumë

MKRS ndan çmimin për Veprën Jetësore “Azem Shkreli” dhe katër çmime tjera në fushën e letërsisë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë çmimin për Veprën Jetësore “Azem Shkreli” dhe katër çmime të tjera në fushën e letërsisë, atë...

Sekuestrohen 33 mijë litra alkool në Rahovec, dogana flet për dëme mijëra eurosh ndaj shtetit

Orët e para të 8 marsit e kanë gjetur në punë sektorin e hetimeve dhe akcizës të Doganës së Kosovës.   Ata kanë marrë indicie nga...

Lajmet e Fundit