11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Haradinaj: Ndihmat nga qytetarët dhe bizneset të grumbullohen në Kazermën e FSK-së në Prizren

Qeveria dhe institucionet e Kosovës kanë vendosur që ndihmat nga qytetarët dhe bizneset të grumbullohen në Kazermën e FSK’së në Prizren, të cilat pastaj do të iu dërgohen autoriteteve shqiptare përmes ushtrisë.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

“Meqenëse interesimi i juaj për të ndihmuar bashkatdhetarët në Shqipëri është i jashtëzakonshëm, Qeveria dhe institucionet e Kosovës, kanë vendosur që ndihmat nga qytetarët dhe bizneset të grumbullohen në Kazermën e FSK-së në Prizren, të cilat pastaj ushtria jonë do t’ua përcjellë autoriteteve shqiptare për t’i shpërndarë në rajonet e prekura nga tërmeti”, thuhet në postim.

Më Shumë

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Aktakuza kundër Donald Trump – çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump po akuzohet për një krim në lidhje me një pagesë që i ka bërë yllit për filma të rritur,...

Lajmet e Fundit