19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Haradinaj në Rahovec: AAK do të qeverisë vendin me duar të pastra

haradinaj ne rahovec2Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorët e vet, ka qëndruar në Rahovec. Ai para simpatizantëve të AAK-së, ka shpalosur programin  qeverisës.

“AAK  gjithmonë ka pasur qasje serioze ndaj qytetarit për të mirën e vendit tonë”, ka thënë haradinaj transmeton RahovecPress.

“Ne  jemi të gatshëm të qeverisim me vendin me duar të pastra, kurse e ardhmja e vendit është në qeverisjen kualitative”.

“AAK është e gatshme dhe kemi bërë të gjitha përgatitjet për ta udhëhequr vendin”.
“Gjendja e përgjithshme në Kosovë nuk është aspak e mirë. Ne parashohim rritjen e buxhetit për bujqësi.Jemi të pestit në botë me rezerva qymyri, ku në programin tonë është zhvillimi i energjetikës dhe i ekonomisë, i cili është duke stagnuar për shkak të politikave të gabuara të qeverisjes aktuale”

Ndërkaq, Smajl Latifi, kryetar i Degës së AAK në Rahovec, kërkoi mobilizimin e tërësishëm të të gjitha strukturave organizative brenda degës, aktivistëve dhe mbështetësve.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës që nga themelimi ka krijuar politikat në raport me qytetarin, politika e cila është krijuar nga Ramush Haradinaj, i cili është dëshmuar në luftë dhe në paqe, dhe është njeriu i cili duhej këtij vendi”.

.”Jemi të vetëdijshëm se  Haradinaj sot ka nevojë për mbështetjen tuaj, për të qeverisur vendin, i cili edhe do të përmbush amanetin e atyre që kanë dhënë jetën për Kosovën”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me intervale me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkure parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHMK-së,...

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në...

Lajmet e Fundit