18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Pakicat vendosin për FAK-un pas takimit me Thaçin

FSK-marrshPërfaqësuesit e komuniteteve thonë se qëndrimin përfundimtar për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës do ta marrin pas takimeve me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenad Rashiq, thotë për RTV21 se nuk ka qëndrim përfundimtar për FAK-un, përderisa “nuk ka pasë lëvizje pozitive sa i përket vendeve të rezervuara”.

Ngjashëm shprehet edhe ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, i cili shton se deputetët turke do të vendosin sipas interesit shtetëror të Kosovës.

Më Shumë

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Rizvanolli: 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike gjatë vitit 2022

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike qendrore të Kosovës në vitin 2022. Rizvanolli ka thënë...

Lajmet e Fundit