30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Haskuka viziton kandidatin për asamblist, Selman Sokolaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, njëkohësisht kandidat për kryetar të Prizrenit nga Lëvizja VETEVËNDOSJE!,Mytaher Haskuka vizitoi kandidatin për asamblist Selman Sokolaj dhe familjen e tij në fshatin Romajë të Hasit.

Ata diskutuan për zotimet të cilat janë realizuar për katër vite dhe me theks të veçantë mbi zotimin: “Riorganizimi dhe funksionalizmi i Qendrave të Mjekësisë Familjare”, zotim i përmbushur 100%, ku edhe fshati Romajë tanimë ka një ndër qendrat më moderne të mjekësisë familjare jo vetëm në Kosovë por edhe në rajon.

Po ashtu, kryetari Haskuka u zotua se gjatë mandatit të dytë Prizreni do të bëhet kryeqytet i mirëqenies dhe i shëndetit.

Haskuka e falënderoi për mikpritje Selmanin dhe familjen e tij dhe u dakorduan që nuk do ta ndalin angazhimin që në katër vitet e ardhshme të bëjnë edhe më shumë punë të mira për Prizrenin.

Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Më Shumë

Kriza ekonomike dhe energjetike në vend, LDK: Qeveria luan rolin e spektatorit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa ka thënë se Qeveria aktuale ka zgjedhur të luaj rolin e spektatorit përderisa qytetarët po...

Largohet nga puna një doganier në Vërmicë, dyshohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka marrë vendim për largimi nga puna të një zyrtari doganor. Sipas, njoftimit të Doganës thuhet se ekziston...

Lajmet e Fundit