14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Haxhi Avdyli zgjedhet nënkryetar i Guxo-s

Haxhi Avdyli është zgjedhur nënkryetar i Listës Guxo.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Avdyli përmes një postimi në Facebook.

“Sot anëtarët të Kryesisë së re të Partisë Guxo në mënyrë unanime më besuan detyrën e nënkryetarit të Partisë. Ju faleminderit për dhënjen e përgjegjësisë së re që do jetë stimul shtesë për punë edhe më intenzive për të mirën e vendit”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që në kuvendin e parë zgjedhor, Guxo ka zgjedhur dy kryetarë – Donika Gërvalla dhe Faton Peci.

Avdyli ndalet në shesh për kafe me dy ministra: Gërvalla e Peci po lënë  gjurmë

Më Shumë

Vdes profesori universitar Belul Beqaj

Është ndarë nga jeta profesori universitar Belul Beqaj. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes një njoftimi, ku theksohet se...

Një person në Suharekë gjersa punonte lëndoi fizikisht një fëmijë

Një person është arrestuar nën dyshimin se përderisa ishte duke punuar ka lënduar një fëmijë, të cilit fillimisht i është ofruar tretman mjekësor në...

Lajmet e Fundit