12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Haxhi Avdyli zgjedhet nënkryetar i Guxo-s

Haxhi Avdyli është zgjedhur nënkryetar i Listës Guxo.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Avdyli përmes një postimi në Facebook.

“Sot anëtarët të Kryesisë së re të Partisë Guxo në mënyrë unanime më besuan detyrën e nënkryetarit të Partisë. Ju faleminderit për dhënjen e përgjegjësisë së re që do jetë stimul shtesë për punë edhe më intenzive për të mirën e vendit”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që në kuvendin e parë zgjedhor, Guxo ka zgjedhur dy kryetarë – Donika Gërvalla dhe Faton Peci.

Avdyli ndalet në shesh për kafe me dy ministra: Gërvalla e Peci po lënë  gjurmë

Më Shumë

Mungon Drita Millaku, shtyhet seanca ndaj Xhelal Sveçlës dhe deputetëve tjerë të VV-së

Seanca gjyqësore ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, është shtyrë me arsyetimin se mungoi e...

Kërkohet nga Bayerni, por Zidane e preferon Juventusin

Bayern Munchen e dëshiron Zinedine Zidane si pasues të Thomas Tuchel, por strategu francez preferon më shumë të punojë në Itali. “Një ditë në Itali?...

Lajmet e Fundit