22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Historia në “Lego” mundë George Clooneyn

film vizatimorFilmi vizatimor në 3D “Lego”, është në krye të shikueshmërisë në Amerikën e Veriut që në ditët e para të publikimit, duke lënë mbrapa vetes filmin e George Clooney “Monuments Men”, sipas shifrave të publikuara nga “Exhibitor Relations”.Filmi që tregon në “Lego” historinë e një të riut që duhet të shpëtojë botën, ka arritur shumën 69,1 milionë dollarë vetëm në fundjavën e tij të parë të publikimit.

Shumë më mbrapa qëndron “Monuments Men” i shkruar nga George Clooney dhe ku është gjithashtu aktor kryesor ka arritur të mbledhë vetëm 22,7 milionë dollarë.

Filmi tregon historinë e vërtetë të një grupi ekspertësh të kombësive të ndryshme, konservues muzesh, galerish arti dhe artistë, të dërguar në Evropë gjatë Luftës së Dytë Botërore për të rikuperuar veprat e artit të marra nga nazistët.

Më Shumë

Prizren: Përfundon ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mjekësisë ‘Luciano Motroni’

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se ka përfunduar ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mesme të Lartë të Mjekësisë "Luciano Motroni" në...

DokuFest sivjet rrugëton me temën e ndryshimeve globale, ‘New Order’

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, “DokuFest” ka vendosur ta organizojë edicionin e 23-të nën temën “New Order”. Tranzicioni i shpejtë global, luftërat,...

Lajmet e Fundit