22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Hodaj: Përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve është Eqrem Kryeziu

Haziz HodajAnëtari i Kryesisë së LDK-së, Haziz Hodaj, ka fajësuar kryetarin e Degës, Eqrem Kryeziun për humbjen e zgjedhjeve të nëntorit të vitit të kaluar.

“Përgjegjësia për humbjen e zgjedhjeve bie mbi kreun e Degës”.

Sipas tij, një pesë e zyrtarëve të kësaj partie, po kërkojnë mbajtjen e një Kuvendi të Degës në Prizren.

“ Në LDK-në e Prizrenit ka shumë pakënaqësi pas humbjes në zgjedhjet e fundit”, ka thënë Hodaj për TV Prizrenin.

Ai ka treguar se brenda këtij subjekti politik është duke u zhvilluar një debat i gjërë për ndryshime./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrapi pyetet për organizimin e logjistikës së UÇK-së dhe për pavarësinë e zonave

Në vazhdim të pyetjeve, avokates së Jakup Krasniqit, Venkateswari Alagnedra, u përqendrua të organizimi i logjistikës së UÇK-së e cila sipas saj, bazën kryesore...

Policia në Prizren me aksion kundër keqpërdorimit të fëmijëve lëmosh-kërkues

Gjatë muajve të nxehtë, korrik e gusht, policia e rajonit në Prizren ka paraparë plan të veçantë të trajtimin e lëmosh-kërkuesve e sidomos lëmosh-kërkuesve...

Lajmet e Fundit