-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Humbja ndaj Shqipërisë, trajneri i Çekisë rrezikon shkarkimin

Rezultati, loja dhe paraqitja e Jaroslav Silhavy në Shqipëri bënë që drejtuesit e futbollit çek të marrin masa. Komiteti Ekzekutiv i federatas çeke do të mblidhet javën e ardhshme dhe do të diskutojë pozicionin e trajnerit.

Kryetari i Federatës së Futbollit (FACR), Petr Fousek u ka dërguar një mesazh anëtarëve të komitetit ekzekutiv. Aty thuhet se një takim i jashtëzakonshëm do të zhvillohet sa më shpejt të jetë e mundur.

Sot në mëngjes FACR specifikoi: “Komiteti Ekzekutiv do të mblidhet javën e ardhshme. Tani është absolutisht e nevojshme të mposhtim Ishujt Faroe të dielën, me të cilët do të luajnë pasnesër”.

Sipas kontratës, një shkarkim i mundshëm do të nënkuptonte që shoqata duhet t’i paguajë mbi 6 milionë korona Silhavy-t.Albanian Post

Më Shumë

Gjermania jep nënshtetësi pa kushte, ja kush përfiton më shpejt

Gjermania është në prag të një hapi të madh: Për herë të parë në historinë e saj, lejon pa kushtëzime shtetësinë e dyfishtë. Parlamenti...

Kievi thotë se sulmet me raketa ruse plagosën dhjetë persona në lindje të Ukrainës

  Dhjetë persona u plagosën dhe pesë mbetën nën rrënoja në sulmet me raketa ruse gjatë natës në rajonin lindor të Donetskut të Ukrainës, tha...

Lajmet e Fundit