13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

I dhanë alkool dhe i humbi vetëdija, nëna në Prizren: Vajza ime u keqpërdor seksualisht

Një rast i rëndë ka ndodhur të enjten në fshatin Nashec të Prizrenit, ku një 29-vjeçare dyshohet se është keqpërdorur seksualisht nga dy persona.

Sinjali mëson se rastin në Polici e ka denoncuar nëna e saj, sipas të cilës vajza e saj nuk ishte në gjendje të mirë dhe dyshonte se dikush e ka keqpërdorur seksualisht gjatë natës.

Njësitet policore kanë intervistuar menjëherë edhe 29-vjeçaren, e cila para hetuesve ka deklaruar se një person e kishte marrë atë dhe kishin shkuar në Nashec, ku kishin konsumuar pije alkoolike, si pasojë e së cilës ajo ka humbur vetëdijen.

Më t’u zgjuar nga gjumi, 29-vjeçarja kishte parë afër vetes dy persona të zhveshur, për të cilët dyshon se e kanë keqpërdorur seksualisht, por që nuk ka arritur që t’i identifikojë personat e dyshuar.

Pas përfundimit të procedurave policore, me vendim të prokurorit është iniciuar rasti ‘Sulm seksual’, teksa janë marrë të gjitha veprimet hetimore që të kapen personat e dyshuar.

/GazetaSinjali/

Rama duhet ta hapë “zarfin sekret” për asocacionin

Andi Bushati Sulmi terrorist serb në afërsi të Zveçanit dhe qëndrimi i pandryshueshëm i Beogradit, për t’a përdorur komunitetin e serbëve të Veriut si mish...

Vdes shefi i arrestuar i mafias italiane Matteo Denaro

Shefi i mafias italiane, Matteo Messina Denaro, i cili u arrestua në janar pasi i kaloi 30 vjet në arrati, ka vdekur në moshën...

Lajmet e Fundit