5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Infektohet me Covid, Jon Bon Jovi anulon koncertin në Miami pak minuta para daljes në skenë

Jon Bon Jovi anuloi koncertin e tij të së shtunës (30 tetor) në Miami, pasi u diagnostikua me COVID-19.

Publiku kishte mbërritur tashmë në “Loews South Beach” kur një person në skenë thuhet se njoftoi se Jon, 59 vjeç, ‘ndihet mirë’ por nuk do të shfaqej për shkak se rezultoi pozitiv për COVID-19.

Media lokal e lajmeve WSVN deklaruan se pavarësisht mungesës së Jon, anëtarët e tjerë të grupit të tij e kryen performancën e tyre, pasi testuan negativ në testin e COVID-19, shkruan DailyMail.

Grupi i tij “Bon Jovi” përfshin kitaristin Phil X, bateristin Tico Torres, basistin Hugh McDonald dhe tastieristin David Bryan.

Gjatë një interviste me Sky News Jon kishte inkurajuar mbajtjen e maskave dhe shprehu shqetësimin e tij se sa politike ishte bërë subjekti.

“Dhe pastaj jemi në një vend ku ne jemi të politizuar një maskë. Kjo është e gabuar”, argumentoi Jon, grupi i të cilit u formua për herë të parë në 1983.

“Nëse një maskë do të ndalonte përhapjen, nëse për asgjë tjetër veçse respektin ndaj fqinjit dhe mikut tuaj, ju keni një copë leckë në hundë, kjo nuk është një punë e madhe, nuk është një sakrificë e madhe”, kishte deklaruar artisti.

Një nga performancat e tij të profilit të fundit ishte në fillim të këtij viti kur ai ishte një nga aktet muzikore në inaugurimin e Joe Biden.

Në vend të një prej këngëve të tij, ai këndoi “Here Comes The Sun” nga The Beatles.

Kujtojmë që tetorin e kaluar ai dhe grupi i tij publikuan gjithashtu një album të quajtur “2020”, duke përshkruar disa nga ngjarjet e vitit të turbullt dhe sfidues me pandeminë./KultPlus.com

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Lajmet e Fundit