5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Ja çfarë tha Shpend Ahmeti pas lirimit nga policia

shpend ahmeti ne protestKryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili u arrestua nga Policia e Kosovës, gjatë protestës së sotme, tashmë është liruar.

“Nuk e di pse më arrestuan, vetëm më ftoi njëri nga policët, ma dredhoi dorën dhe më quan në stacionin policor. Posa hyra aty, komandanti i stacionit menjëherë më liroi sepse nuk kishin bazë të më mbanin brenda. Unë si kryetar i Prishtinës, kam të drejt që të protestoj, sepse jam i zgjedhur nga vota e këtyre qytetarëve”, ka thënë Ahmeti pas lirimit. /Indeksonline/

=====

Policia e Kosovës ka arrestuar kryetarin e komunës së Prishtinës Shpend Ahmetin.

Ai është dërguar në lokalet e policisë me gjithë përpjekjet për t’i bindur policët se e kanë gabim.

Më Shumë

13 të arrestuar, mijëra euro të sekuestruara, Prokuroria e Prizrenit jep detaje për aksionin “TOTO”

Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një aksion i madh policor, i urdhëruar nga prokuroria e Prizrenit, ku në pranga u vunë 13 persona, u sekuestruan...

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Lajmet e Fundit