33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Ja ministrat e mundshëm nga AAK-ja e Haradinajt

Ramush haradinaj ne zgjedhjeKa filluar qarkullimi i emrave të mundshëm për ministër në Qeverinë eventuale të Opozitës. Një simpatizant i Ramush Haradinajt ka listuar kësi soji emrat e kësaj qeverie:
Ramush Haradinaj – Kryetar i Qeverisë (AAK)

Blerim Shala – zv/kryeministër (AAK)

Bilall Sherifi – zv/kryeministër (Nisma)

Ahmet Isufi FSK ose Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale

Blerim Kuçi – ministër i Punëve të Brendshme (AAK)

Vjosa Osmani – ministre e Drejtësisë (LDK)

Ardian Gjini – ministër i Energjetikës dhe Zhvillimit Ekonomik (AAK)

Besnik Tahiri: ministër i Pushtetit Lokal (AAK)

Nenad Rashiq – ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale (PSD)

Donika Kadaj, ministre e Ambientit

Mahir Jagxhillar – ministër i Administratës Publike

Gent Begolli – ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (AAK)

Beqë Cufaj – ministër pa portofol (shoqëria civile)

Fitim Selimi – zv/ministër (Nisma)

Ministrja e Punëve të Jashtme (LDK)

Ministria e Financave (LDK).

Më Shumë

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

Lajmet e Fundit