18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Lagjja “Dardania 2” në Prizren me probleme me rrugën dhe kanalizimin (Video)

Banorët e lagjes më të re të Prizrenit, “Dardania 2”, po ballafaqohen tash e disa vjet me mos rregullimin e rrjetit të kanalizimit.

Banorët thonë se qëndrimi në këtë zonë është i vështirë, për shkak të kundërmimit.

Prizren, probleme me rrugën dhe kanalizimin

Banorët e lagjes më të re të Prizrenit, "Dardania 2", po ballafaqohen tash e disa vjet me mos rregullimin e rrjetit të kanalizimit. Banorët thonë se qëndrimi në këtë zonë është i vështirë.

Gepostet von Kanal10 am Dienstag, 29. September 2020

 

Më Shumë

Kurti: Edhe pse kryeministër, vazhdoj të mendoj si aktivist politik

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë sot në edicionin e dhjetë të Javës së Gruas, me temën kryesore “Barabarësia: Parakusht për Ripërtëritje...

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave. Stafi menaxhues ka deklaruar në...

Lajmet e Fundit