14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Jacobson e Cliff refuzuan ftesën e Thaçit?

Thaci-FSKKryeministri Hashim Thaçi ka vizituar të premten strukturat drejtuese të FSK’së të cilët i ka njoftuar për vendimin e Qeverisë që kjo trupë të transforomohet në Forcat e Armatosura të Kosovës.

Thaçi gjatë vizitës së tij ka shfrytëzuar rastin për të ngrënë edhe drekë me pjesëtarët e FSK’së.

Aty kanë qenë të ftuar edhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Tracey Ann Jacobson dhe ai britanik Ian Cliff, por nuk kanë marrë pjesë, transmeton Express.

Televizionet e vendit kanë transmetuar pamje të karrigeve të zbrazëta që ishin rezervuar për Jacobson dhe Cliff. Por nuk janë bërë të ditura arsyet e mospjesmarrjes së dy diplomatëve në këtë eveniment.

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 28.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës10:00 deri në...

Me këngët e tij, mbrëmë u kujtua Muharrem Qena, artisti që vazhdon të inspirojë

Me këngët e tij por të performuara nga muzikantë të skenës alternative, mbrëmë u kujtua njëri nga artistët më të mëdhenj të kulturës në...

Lajmet e Fundit