19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Japin dorëheqje nga PK-ja, interesohen t’i bashkohen Zafirit

PartiaKonservatoreeKosoves-logoEnde pa u formuar mirë, Partia Konservatore, ka filluar të përballet me dorëheqjet e para. Për shkak të mospajtimeve, gjashtë anëtarë të Kryesisë kanë dhënë dorëheqje nga ky subjekt politik.

Taner Kotel, Merit Ashikferrki, Nurja Qyrt, Sebel Shole dhe Diner Derver, kanë dorëzuar me shkrim dorëheqjen e tyre në Partinë Konservatore. Ata akuzojnë kryetarin e PK-së, Munir Bashën për shpifjen që ka bërë në drejtim të tyre.

Partia Konservatore është formuar pas përplasjeve dhe largimit të disa anëtarëve nga Partia e Drejtësisë. Ky subjekt politik për herë të parë ka planifikuar të garojë në zgjedhjet lokale në Prizren.

Burimet e sigurta të “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se gjashtë anëtarët që kanë dhënë dorëheqje nga Kryesisë se PK-së, kanë filluar të interesohen për të kaluar te Bashkimi Demokratik i Zafir Berishës. “Ata janë të interesuar që t’i bashkëngjiten Zafir Berishës”.

Gjashtë anëtarët që kanë dhënë dorëheqje nga PK-ja, sipas burimit të “PrizrenPress-it”, në ditët e ardhshme do të negociojnë me kryetarin e Bashkimit Demokratik të Prizrenit, Zafir Berisha për të kaluar në këtë subjekt politik. /PrizrenPress.com/

doreheqja e PK

Më Shumë

De Biasi paralajmëron Italinë: Shqipëria nuk duhet nënvlerësuar

Në faqet e “Gazzetta dello Sport” nuk mund të mungonte opinioni i Gianni De Biasit, italianit që çoi Shqipërinë për herë të parë në...

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

Lajmet e Fundit