25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Jessen-Petersen në takim me Haradinajn, mirëpret Drejtimin e Ri

ramushi_6124Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj ka takuar ish –shefin e UNMIK’ut danezin Soren Jessen-Petersen. Haradinaj ka thënë se danezi ka mirëpritur Drejtimin e Ri.

Ish –shefi I UNMIK’ut danezi Soren Jessen –Petersen ka takuar kreun e AAK’së Ramush Haradinajn. Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se ish-Kryeadministratori ka mirëpritur Drejtimin e Ri. “Ishte kënaqësi sot ta takoj mikun tim dhe mikun e madh të Kosovës, Søren Jessen-Petersen. DREJTIMI I RI për Kosovën mirëpritet edhe nga miqtë e vërtetë të Kosovës!” ka shkruar Haradinaj.

Në vitin 2005 Haradinaj kishte dhënë dorëheqje nga posti i Kryeminstrit të Kosovës, pikërisht në kohën kur Jessen-Petersen ishte në krye të UNMIK’ut. Danezi kishte lavdëruar qeverisjen e tij dhe aktin e largimit vullnetar nga ekzekutivi për t’iu përgjigjur drejtësisë ndërkombëtare.

Më Shumë

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit