12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Kabashi: Lufta e UÇK-së ishte e pastër dhe çlirimitare

Lulzim Kabashi LDDKandidati i koalicionit AAK – LDD  për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi, ka uruar drejtorin e Policisë së Kosovës në Prizren, Nexhmi Krasniqi për lirimin nga aktakuza e EULEX-it, rreth luftës së UÇK-së. Ai tha se  edhe një herë u rikonfirmua se lufta e UÇK-së ishte e pastër dhe çlirimitare. Kandidati Kabashi dhe drejtori i PK-së, Krasniqi kanë biseduar edhe për vazhdimin e bashkëpunimit në mes dy institucioneve; Komunës dhe Policisë.

Kabashi po ashtu ka vizituar edhe zyrtarët e KEDS-is (ish KEK-ut).Ai gjatë kësaj vizite është informuar mbi problemet dhe preokupimet me të cilat po ballafaqohet ky institucion i rëndësishëm për jetën e qytetarëve.

Ai ka vizituar edhe Qendrën për Aftësime Profesionale në Prizren,me ç’rast është informuar me punën dhe aktivitete e saj. Ai premtoi se nëse zgjedhet kryetar i Prizrenit, bashkëpunimi ndërsintitucional do të jetë shumë i mirë.

Kabashi vizitoi edhe “Hidroregjionin Jugor” në Prizren. Ai më përfaqësuesit e kësaj ndërmarrje ka biseduar  për punën që është duke bërë ky institucion, sa i përket sigurimit të ujit të pijes për qytetarët, por edhe për problemet me të cilat po ballafaqohen./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

SBASHK-u në pritje të mendimeve të anëtarësisë së saj – kjo e qartëson se a do të vazhdohet apo pezullohet greva

Edhe pse greva në arsim ka hyrë në javën e pestë të saj, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ende nuk...

Apeli e kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore në Prizren, duke e kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-rektorit të Universiteti të Prizrenit...

Lajmet e Fundit