11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Kabashi premton punësim edhe në Caparc

k ne caparc

Në vazhdën e takimeve elektorale për zgjedhjet e 3 nëntorit, kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi i shoqëruar nga bashkëpunëtorë të tij ka mbajtur takim me banorët e fshatit Caparc,.

Ai në këtë fshat prezantoi programin e tij qeverisës për komunën e Prizrenit, gjatë katër viteve të ardhshme.

Kabashi tha se gjatë mandatit të ardhshëm qeverisës, secila familje në komunën e Prizrenit do të ketë së paku një anëtar të punësuar, dhe kjo do të arrihet përmes zhvillimit ekonomik të bazuar në katër shtylla të qëndrueshme duke përfshirë funksionalizimin e zonave industriale, investimet në bujqësi, turizëm dhe ndërtimtari.

“Funksionalizimi i zonave industriale, investimet në bujqësi duke përfshirë blegtorinë dhe nënsektorët tjerë të bujqësisë, investimet në turizëm dhe ndërtimtari, do të ndikojnë në hapjen e vendeve të reja të punës, i cili është edhe synimi jonë kryesor”, tha Kabashi.

Ndërkaq sa i përket investimeve kapitale në rregullimin e ujësjellësit, kanalizimit dhe infrastrukturës rrugore në përgjithësi, Kabashi tha se këto janë kërkesa të mundshme për t’u realizuar, dhe qeveria e ardhshme komunale do të ketë vëmendje të posaçme që këto të rregullohen në gjithë territorin e komunës së Prizrenit duke përfshirë edhe fshatin Caparc, sepse këto janë gjëra elementare për jetë të cilat tashmë do duhej të ishin të rregulluara./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

32 aksidente brenda 24 orëve, policia shqipton mbi 2 mijë gjoba

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 32 aksidente trafiku. Sipas njoftimit, 15 prej tyre kanë qenë me të...

Pezullim dhe gjobë për Ronaldon pasi ofendoi tifozët në Arabine Saudite

Cristiano Ronaldo është dënuar me një ndeshje pezullim dhe është gjobitur për një gjest të supozuar ofendues ndaj tifozëve. Legjenda e Manchester United dhe Real...

Lajmet e Fundit